Plavci SKP Nymburk byli ve finále Litoměřického kalichu

11.02.2011 13:50

Nymburský deník - 11.2.2011

 

Litoměřice - Devět reprezentantů plaveckého klubu SKP Nymburk se utkalo v silné konkurenci čtyřiadvaceti oddílů z celé republiky na tradičních závodech v Litoměřicích.

 

Obrovským úspěchem skončily závody pro Adama Kubáta a Barboru Šilarovou, kteří se v těžké a vyrovnané konkurenci dokázali probojovat do finále hlavního závodu na 100 metrů volný způsob. Kubát ve vypjatém finálovém závodě vybojoval vynikající třetí místo, Šilarová ve vyrovnaném boji skončila na čtvrté příčce.

Plavkyně nymburského klubu SKP Lucie Ešnerová (uprostřed) získala v Litoměřicích zlatou medaili
Plavkyně nymburského klubu SKP Lucie Ešnerová (uprostřed) získala v Litoměřicích zlatou medaili

Po skončení závodů čítala sbírka SKP deset cenných kovů. Nejúspěšnějším sběratelem medailí týmu se stal Adam Kubát, který kromě výše zmíněné medaile přidal ještě jednu stříbrnou a jednu bronzovou, se zlatem na krku odjížděla Lucie Ešnerová, která k ní získala ještě stříbrnou, obě ve znakařských disciplínách. Na motýlkářských tratích získala dva bronzy Kristýna Táborská. Po jedné medaili do sbírky přidaly Agáta Čechová (bronz), Nikola Nedvědová (stříbro) a Barbora Šilarová (bronz).

Michaela Frebortová, Viktorie Szitová a Alexandra Šimonová podpořily medailisty výbornými výkony a vyplavaly mnoho osobních rekordů.

„Poslední závody před prázdninovou pauzou potěšily nejen výsledky, ale hlavně přístupem všech zúčastněných,“ řekla trenérka SKP Ivana Davídková.