Naši dorostenci zářili v Domažlicích, Honza Černík vyhrál Velkou cenu Chodska, Marek Holub skončil hned za ním na druhém místě

20.09.2009 18:21

Velká cena Chodska v Domažlicích byla prvními závody našeho klubu v nové sezóně. Naši plavci neodjížděli bez ambicí na dobrá umístění. Skutečnost však předčila očekávání. Kromě mnoha umístění na stupních vítězů naši plavci ihned na začátku překonávali svá maxima - osobní rekordy.

Nejvíce zazářil Honza ČERNÍK, v žádném svém startu nenašel přemožitele, jeho výkony byly těsně za hranicemi osobních rekordů, na 50M si osobák zlepšil. Honza se stal vítězem Velké ceny Chodska, když zvítězil v hlavním závodě na 100VZ velmi kvalitním časem 55,7.

Mnoha novými osobáčky a velkým zlepšením po mnoha měsících překvapil Marek HOLUB, který byl Honzovi Černíkovi i zdatným soupeřem ve finále Velké ceny Chodska kde obsadil stříbrnou příčku. Marek si z Domažlic přivezl čtyři druhá místa ve velmi pěkných časech.

Třikrát na stupních vítězů stanul Honza SLÁDEK, startující na závodech po téměř roční pauze. Velká nervozita ho připravila o ještě lepší výsledky a tak se můžeme těšit na další závody...

S velmi výrazným nachlazením odjel do Domažlic bojovat Pavel DAVÍDEK, přestože jeho zdravotní stav byl velkým handicapem, nemůžeme jeho výkony zatracovat. V závodě na 200PZ vystoupil na třetí stupínek.

Agáta ČECHOVÁ byla jedinou zástupkyní něžného pohlaví, která dokázala sekundovat nejen kvalitními časy ale i umístěním našim dorostencům. Ve vynikajícím osobáčku vyhrála 50M a na dvojnásobné trati skončila "bramborová". Dařilo se jí i na 50Z a 50VZ.

Petra BAŠÍKOVÁ, Katka DVOŘÁKOVÁ a Saša ŠIMONOVÁ v žádném případě nezklamaly. V každém startu podaly bojovné výkony a osobáčky v rychlé domažlické vodě taktéž vylovily.

STRUĆNÝ PŘEHLED:
Honza Černík (1992) -     7x 1.místo
Marek Holub (1992) -      4x 2.místo, 1x 6.místo, 1x 7.místo
Honza Sládek (1991) -     2x 2.místo, 1x 3.místo, 3x 5.místo
Pavel Davídek (1992) -     1x 3.místo, 1x 5.místo, 1x 6.místo, 1x 8.místo, 1x 9.místo

Agáta Čechová (1998) -    1x 1.místo, 1x 4.místo, 1x 5.místo, 1x 6.místo
Saša Šimonová (1998) -     1x 8.místo, 1x 9.místo, 2x 10.místo
Katka Dvořáková (1998) -   1x 11.místo, 2x 12.místo
Petra Bašíková (1995) -      2x 10.místo, 1x 11.místo

POZNÁMKA: Výsledky a fotografie najdete v příslušných rubrikách