O POHÁR VLTAVY - první závod v otevřené vodě byl pro Pavla Davídka úspěšný - STŘÍBRO

10.07.2011 21:03

Po dlouhých pěti letech se plavecký klub SKP Nymburk zúčastnil závodu v dálkovém plavání. V chladné Vltavě (pro dálkoplavce prý teplé - 18,3°C) se konal další ročník populárního závodu "O pohár Vltavy". Přihlášeni byli PAVEL DAVÍDEK a ANEŽKA NOVÁKOVÁ. Nakonec se vstříc vltavským proudům vydal jen Pavel (Anežka byla odhlášena po postupu do finále v nedalekém bazénu).

Ačkoli jako úplný nováček - pustil se Pavel ve chladných vlnkách nejen do soupeřů, ale i do boje s orientací v "otevřené" vodě. "Nováčkovský" kilometr zvládl v rychlém tempu a doplaval na 2. místě za naším zkušeným dálkoplavcem Honzou Štáblem v čase 11:49,3.

Radost z úspěchu byla v týmu velká ! A rozhodnutí zkusit i některý další závod "v dálce" je tu !

PAVLE - GRATULUJEME KE STŘÍBRNÉ MEDAILI I K CHUTI ZNOVU SE PONOŘIT DO PŘÍRODNÍ VODY !!!